| TzP a întrebat:

Salut, am un telefon Sony Ericsson Xperia Arc S si de cand i-am facut update la Android 4. 0 imi face figuri cu cartela sim. Cand sunt intr-un loc cu semnal slab(de exemplu in casa la mine), dupa cateva minute se duce tot semnalul si imi zice ca cartela sim a fost eliminata si ma pune sa-l repornesc pentru ca cica e nevalida. Dupa ce-l repornesc totul e iar ok iar dupa cateva minute face aceiasi chestie. Cand aveam Android 2. 3 nu mi-a facut niciodata asa. Mentionez ca update-ul la 4. 0 a fost oficial prin Sony PC Companion. Va rog sa ma ajutati imi vine sa imi bag picioarele in el de telefon...

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| CocosGras a răspuns:

Raspunsul e simplu... minti nu iti poti face update am si eu acelasi tel cumparat ieri si nu poti face update la 4.0 decat in tarile nordice gen norvegia Germania si restul nu vreau sa te fac prost dar nu mai minti...si te rog nu te obosi sa ma contrazici stiu telu asta pe derost am mai avut tot un arc s de cand a aparut si pana in martie cand l-am scapat la piscina si s-a dus, si ieri am luat altul deci.

| TzP explică (pentru CocosGras):

A meu e luat din Danemarca, telefoanele din Scandinavia au primit primele update.

| Vlad_Toader_1991 a răspuns:

Salut, ce ai mai rezolvat ca am si eu aceiasi problema si nu stiu ce sa ii fac, toader_outlaw e id meu, da-mi add te rog