| frc a întrebat:

Am un telefon Sony Xperia M4 Aqua și de curând rotirea automata nu mai merge, ii dădeam repornire și uneori mergea dar acum nu mai merge deloc, poate fi de la un virus? Nu vreau sa ii dau revenire la setările din fabrica, ce ii pot face?

1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Tine apasat butonul de power 15 secunde, o sa-i dai un restart asa. Daca nu merge...
Virusii pe telefoane sunt destul de rari. Depinde ce ai descarcat si de pe unde. Probabil e altceva. Conecteaza-l la PC, scoate fisierele de care ai nevoie si da-i un reset. Altceva nu ai ce sa faci.