| Gamergusti a întrebat:

Salut, am un telefon Xiaomi redmi note 7 și mi se pare că se duce bateria cam repede (într-un meci de pubg cam 15-17%,bateria de 4000mAh) e normal? Când intru sa vad detaliile îmi arată că ecranul consuma 33% (in momentul de față) de la 75%. E așa normal? Și cum pot sa fac sa nu-mi mai cheltuie așa multa baterie? Cine știe va rog ajutați-mă.

2 răspunsuri:
| Mandeliu a răspuns:

Salut!

Depinde cat de lung e meciul, daca e de 20-30 de minute e normal sa iti ia atata baterie, este un joc foarte solicitant. Ca sa nu ti se mai duca asa multa baterie, poti sa activezi un mod de economisire baterie din setarile telefonului, dar performantele o sa iti fie limitate iar jocul o sa mearga mai greu. Ai putea si sa mai scazi din luminozitatea ecranului pentru a tine bateria mai mult.

Succes!

| StefanDrg a răspuns:

Eu am Xiaomi redmi 4x, dar nu il folosesc pentru jocuri, nu am niciun joc pe el, il folosesc doar pentru retele sociale si vorbit. Activeaza economizator baterie in timp ce te joci orice joc pe el