| Ionut2143 a întrebat:

Am un windows 10 cu licenta si vreau sa stiu daca acuma il instalez si pe parcurs o sa reinstalez windows-ul o sa mai fie valabila acea licenta? Ca am inteles ca ii valabila atata timp cat instalez windows-ul tot pe acelasi calculator

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pe acelasi pc il poti instala non stop, dar daca vrei isi faci o imagine cu acronis si scapi de grija instalari unui windows sau system restore

| doctorandus a răspuns:

Activarea de Windows 10 este pastrata pe serverele Microsoft si daca nu schimbi prea mult la calculator, o data activat legal inseamna activat mereu pentru calculatorul respectiv.