| Ola43 a întrebat:

Salut am un wireless router tp-link tl-wr340g si nu reusesc sa bag parola. dau la properties aleg wpa2.personal sau wpa.personal la security type iar la encryption type pe toate... dupa ce dau save la parola ma conecteaza pe alt wireless cu acelasi nume dar netu nu mai merge si trebuie sa ma conectez din nou la cel vechi fara parola. va rog daca stiti sa imi spuneti! funda.

5 răspunsuri:
| Kattan a răspuns:

Nu am inteles ce nu-ti merge? Dupa ce ai setat parola, nu te poti conecta la router; sau te poti conecta, dar nu merge internetul?

| Ola43 explică (pentru Kattan):

Ma pot conecta. dar nu se salveaza parola...si nu vreau ca si alti sa "fure" net de la mine

| Kattan a răspuns (pentru Ola43):

Aici ai manualul router-ului: http://volia.com/......40G_en.pdf
La pagina 24 ai capitolul 3.5 Wireless unde iti explica cum sa-l setezi.

| SuicideSilence a răspuns:

Selectezi wpa/wpa2-personal. version: wpa2-psk. encryption: automatic. tastezi parola, dai save.
apoi mergi pe network MAC Clone -> Clone MAC Address -> save

| Ola43 explică (pentru SuicideSilence):

Din pacate nu gasesc acesc MAC CLONE si la encryption apare TKIP SI AES