| aurora006 a întrebat:

Am un Zte Blade A410 (Orange Dive 30) caruia i-am uitat modelul de deblocare.
Am incercat sa ii dau un Hard Reset, dar imi arata mesajul "Frp have not wipe, factory reset failed". Acelasi mesaj imi apare si daca incerc sa instalez Android-ul de pe sdcard.
Ce as putea sa fac? Cum?
Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Iti recomandam sa mergi cu telefonul intr-un magazin Orange pentru a fi trimis in Service. Daca nu iti mai amintesti modelul de deblocare si nici parola contului de Gmail, atunci telefonul trebuie trimis in Service.

O zi buna,
Orange helper

| CosmiinTezeu a răspuns:

Sa te duci la un service cu el probabil este nevoie sa se schimbe softwul la el. Daca ai noroc si baieti se pricepe si se prinde repede de idee scapi usor. Normal cu hard reset trebuia sa mearga...

| tickey a răspuns:

Dul in Orange shop. O sa iti rezolve ei problema.

| aurora006 explică:

Am fost la Orange Shop cu el si au spus ca, din pacate, dansii nu ma pot ajuta cu asta...