| alexblackk a întrebat:

Salut, as dori sa îmi achiziționez un laptop/dextop pentru gaming. Însă câțiva prieteni mi-au recomandat sa îmi iau dextop însă sa îl iau pe piese. Îmi puteți recomanda voi toate piesele necesare pentru pentru un calculator gaming? Trebuie sa spun ca prețul maxim pe care îl pot acorda pentru asta este de 250-300 €. Mulțumesc, funda pentru cel care îmi acorda un răspuns cât de cât ok și de folos

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ce e ala "dextop"?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desktop. Placa de baza, placa video, rami sursa etc.Si toate sa fie compatibile una cu alta.Si cum nu stii, sigur ca nu vei cumpara piesele corecte.Mai bine cauta un PC de gamind nou si gata.

| alexblackk explică (pentru anonim_4396):

Ai vazut cat costa unu laughing? 30-60 de milioane cine dracu da atata pentru o unitate

| anonim_4396 a răspuns (pentru alexblackk):

Sunt si mai ieftine.Nu trebuie sa iei neaparat unul de 30-60 de milioane.