| bradutuI99 a întrebat:

As vrea sa imi achizitionez placa video nVidia GTX 460 si as vrea sa stiu daca actualul meu procesor va face "bottleneck" adica daca nu va reusi sa mentina placa video la valoarea sa originala.

Componente :
-AMD athlon x2 64 4400+ 2.3 GHz dual core
-3 gb ram DDR2 800mhz
-ATI radeon hd 2400 256mb 64 bit ddr2

Răspuns Câştigător
| TwiSt1997 a răspuns:

Nu se mai gasesc procesoare socket 939.Ai putea sa-ti iei un apu 5800k, 4rami si placa de baza, in total 700 lei.Joci orice joc pe medium, chiar pe high la 720p.

6 răspunsuri:
| TwiSt1997 a răspuns:

Cam da, ramii sunt si ei ddr2...

| bradutuI99 explică (pentru TwiSt1997):

Sincer am crezut ca ramii sunt destul de ok, eh, ce procesor sa-mi iau ca sa nu mai faca bottleneck? as vrea ceva pe acelasi soket. happy

| bradutuI99 explică (pentru TwiSt1997):

Cu configuratia asta + preadoritul gtx 460 cred ca duc bf4 pe 1680x1050 cu setari medium/hight cu 40 fps constant :X, mersi mult tu esti unul din acei oameni oameni de pe TPU care chiar vor sa ajute pe cineva, nu neaparat pentru o funda amarata, inca odata mersi, toate bunewinking

| TwiSt1997 a răspuns (pentru bradutuI99):

Pai la rezolutie gen 1440x900 poti juca bf3 pe medium, probabil si bf4, avantajul este ca si pana cand ai bani de gtx 460 ramai cu integrata, si poti sa joci orice joc pe medium, mai putin 3-4 jocuri care au cerinte mai mari sau sunt prost optimizate.

| TwiSt1997 a răspuns (pentru TwiSt1997):

Iar cu amd 5800k si gtx 460 iti merge si watch dogs pe medium/high la rezolutie full hd.