| mihai03081998 a întrebat:

As vrea sa imi reinstalez windows-ul, insa doar partitia C: din 4 care le am.
Vreau doar partitia C: deoarece vreau sa-mi schimb de pe x86 pe x64 biti fara sa-mi pierd datele / documentele de pe celelalte 3.
Exista vreo cale? Daca da, va rog sa-mi spuneti daca doriti sau sa-mi lasati un tutorial pentru ce caut acum.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| GangsterQuinn a răspuns:

Salut! Uite aici un tutorial : https://www.youtube.com/watch?v=2y69_IUbxCo, iar cand ajungi la alegerea partitiei in care vrei sa iti instalezi windows-ul, formatezi partitia C, apoi ea o sa fie curata, celelalte partitii care vrei sa le pastrezi le lasi asa, nu le formatezi... apoi selectezi ca instalarea windows-ului sa fie in partitia C si continui pana la capat! Bafta;)

1 răspuns:
| OldSoul a răspuns:

Da, cand instalezi windowsul trebuie sa alegi partitia in care sa il instalezi, tu alegi partitia c, eventual stergi si datele din acea partitie tot atunci, si gata.