| Dorin_Bacean_1999 a întrebat:

Salut, asi dori si eu va rog un raspuns la aceasta intrebare:

Daca eu am 1GB-ram (elixir) m2y1g64tu8hb0b-3c, si mai am un slot liber in unitate, pot sa mai atasezi inca 1GBram elixir dar cu alt cod, nu unul ca acesta "m2y1g64tu8hb0b-3c", unul diferit dar tot de la elixir, si sa mearga? sau trebuie neaparat acelasi cod, acelasi tot? P.S stiu ca accepta 667mhz, si ddr2 ..codul ma intreseaza

1 răspuns:
| valentin75 a răspuns:

Salut! Intra pe site-ul placii de baza si o sa gasesti ce memorii sunt bune (recomandate) pentru placa ta de baza. Cred ca te gandesti ca poti avea erori daca memoriile nu sunt pereche (adica, la fel). Nu neaparat, poate sa functioneze si cu memorii diferite! Vezi frecventa si cl-ul!