| Adelin25 a întrebat:

Astazi mi-am achiztiont o drona Phantom 3 Profesional si in jurul orei 16 am testat-o alaturi de vanzator, totul ok, dar dupa ce am ajuns acasa am mers pe un deal sa ma joc si eu putin cu ea. Am conectat-o la telefon si am aprins-o. Dupa ce am glisat in dreapta sa porneasca elicele mi-a aparut un mesaj cu galben ceva de genu,, IMU initializing " Si sa nu o misc ..Am sunat sa intreb ce sa fac, dar tot nu am resuit sa o pornesc de pe loc. Ajutor!

Răspuns Câştigător
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Bafta deasa si mult succes! ai grija unde/cum folosesti drona; daca nu o ai declarata/inscrisa la "autoritatea aeronautica romana" poti primi amenda usturatoare, sau chiar amenda penala

6 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Reciteste instructiunile

| Adelin25 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Nu le are.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Adelin25):

Incearca pe Youtube; sigur o sa gasesti ce/cum sa faci! eu gasisem cu vreo 3 luni in urma exact despre drona ca a ta