| ozn2012 a întrebat:

Avem abonament Vodafone Family si pe unul din numere, in fiecare luna se face cost suplimentar fix 1 euro. Niciodata nu depasim minutele incluse si nici facem altceva (sms-uri, net) ca sa explice costul. De unde provine? thinking

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intotdeauna am avut dubii in privinta Vodafone si a contractelor la ei. Citeste inca o data contractul de abonare, vezi poate era ceva clauza din asta "fantoma", ca in entuziasmul general nimeni nu citeste contractul tot inainte de a-l semna. S-ar putea sa fie ceva "comision" de administrare.

| DimLight a răspuns:

Poate ati activat o optiune suplimentara. intreaba la operator, sau poate vor sa te tepuiasca.

| ozn2012 explică (pentru DimLight):

M-am uitat pe myvodafone si nu e activa nicio extraoptiune, e doar abonamentul standard

| ozn2012 explică:

Am gasit pana la urma, am intrat pe Vodafone la lista apelurilor si am vazut un apel la numaul national 1234 taxat cu 1 euro straight face nu puteau oare sa ia din minutele nationale?

| DimLight a răspuns (pentru ozn2012):

Apelurile catre numere speciale gen 1234, 1121, etc sau altele au cost suplimentar separat..deci nu ti le scad din abonament