| Nikolassss a întrebat:

aztazi mi-a am cumparat un hd 4870 (sh cutie cf etc), am dezinstalat din control pannel driveru de la fosta video nVIDIA si am instalat driveru "12-6-legacy_vista_win7_32_dd_ccc_whql" ulitmul de la ei de pe site cand o pornesc intru in gpuz vad ca ventilatoru nu mergea, ii dau un restart instalez repede speed fan si merge, dar de ce din driveru amd nu pot da cooleru mai tare adica sa nu fie la 0% http://img96.imageshack.us/img96/385/50287633.jpg si de unde pot incerca o versiune mai veche a driverului? poate merge sa dau fan fara speed fan?

1 răspuns:
| valyx47 a răspuns:

Nu ma pricep eu foarte bine la AMD, dar daca tu zici ca din speedfan poti regla viteza, atunci poti lasa ala pornit tot timpu, ca din ce am observat nu ai un sistem foarte prost, deci nu iti incetineste activitatile de zi cu zi.

Plus ca daca nu te joci jocuri sau te uiti la filme HD, nici nu cred ca iti trebuie fan-ul pornit.
FUNDA :X