| BostanDaniel1974 a întrebat:

Salut baieti!

Am o problema cu PC-ul meu. De fiecare data cand pica curentul, PC-ul nu porneste. Primeste un mic impuls de o secunda, apoi se opreste si face asta incontinuu pana cand ii opresc sursa si ii scot alimentarea din ea. Il las 1 min, bag alimentarea la loc, pornesc sursa, apoi porneste normal.

Răspuns Câştigător
| 4ndr33y a răspuns:

Trebuie sa intri in bios si sa gasesti optiunea sau asemanator cu "Power state after AC power loss" si sa selectezi Power Off.
Tu in prezent ai "Suspend" sau "ON"

E o protectie pentru fluctuatii de curent.

4 răspunsuri:
| PedoBarbie a răspuns:

Ia-ți frate un laptop că are baterie.

| DaFrateEuSunt a răspuns:

Este de la sursa. Ia una cu mai multi watti.

| Sfatuitorul2008 a răspuns:

Dai un pumn sa si revina