| florinmadalin a întrebat:

Salut baieti! Credeti ca ar merge windows 8 pe pc-ul meu?
Processor: AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 3800+ (2 CPUs), ~2. 0GHz
Memory: 2048MB RAM ddr 2 800 mhz
NVIDIA GeForce 8400GS ddr3 64 biti 512 mb
cum are merge?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Te maninca? O sa se miste ca o pirjoala, mai ales daca vrei sa te mai si joci. Cerintele alea minime de la Microsoft sint asa, de ochii lumii. Flasneta aia de placa video abia daca iti duce efectele Aero...

| florinmadalin explică (pentru KodrutZ):

laughing) La scor are 3, 9 ai avut-o si tu? laughing)

| KodrutZ a răspuns (pentru florinmadalin):

Nope, nu cumpar niciodata cele mai ieftine mizerii decit daca chiar isi merita banii. Scorul ala e o prostie, si mie imi dadea vreo 5 cu integrata din i3 2120 dar nu puteai sa joci mai nimic cu ea. La sistemul tau merge XP ca uns - sau iei frumos si bagi un Linux, ca tot au lasat astia XP-ul fara update-uri de ieri.

| florinmadalin explică (pentru KodrutZ):

Am dat 2.5 mil este bunicica are scor de 5.4 pentru gaming, acum am win 7 32 biti si merge ca uns daca mai adaug inca 2 gb ram cred ca ar merge si mai bine.

| KodrutZ a răspuns (pentru florinmadalin):

CUM SA DAI 250 RON PE RAGALIA AIA? Cind? Nici acum 6 ani cind era inca fresh nu costa atita! Legat de mizeria aia de scor, o mai repet - scorurile de Windows Experience Index sint niste minciuni. "Merge ca uns" e doar o impresie. Cit dureaza un cold boot si cit ii ia sa iasa din sleep mode? In cit timp iti incarca un browser cu 20-30 de taburi deschise?

| florinmadalin explică (pentru KodrutZ):

3 secunde si cu 34 de taburi merge ok nici cpu nu e fortat nici rami happy

| KodrutZ a răspuns (pentru florinmadalin):

Ai cumva SSD si nu ne-ai zis inca? Fiindca daca nu, maninci gogosi cit sa nu iti mai fie foame doi ani.

| florinmadalin explică (pentru KodrutZ):

Daaa, Samsung.

| KodrutZ a răspuns (pentru florinmadalin):

Atunci ia si schimba ragalia aia de placa video ca e rusine cu SSD si asa ceva in sistem.

14 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Dacă doriți să rulați Windows 8.1 pe PC, iată de ce aveți nevoie:

Procesor: 1 gigahertz (GHz) sau mai rapid cu suport pentru PAE, NX și SSE2 (mai multe informații)

RAM: 1 gigabyte (GB) (32 de biți) sau 2 GB (64 de biți)

Spațiu pe hard disk: 16 GB (pentru 32 de biți) sau 20 GB (pentru 64 de biți)

Placă video: dispozitiv grafic Microsoft DirectX 9 cu driver WDDM

Deci fara probleme.

| KhludCiprian a răspuns:

Da. Merge foarte bine!

| Gabitzu246 a răspuns:

Da, o sa iti mearga bine

| VladPătrașcu a răspuns:

Merge bine, windows 8 este pentru device-uri cu touch screen de ex tel meu Lumia 520, nu este o mare diferenta decat de aspect si papă resurse degeaba, iti recomand 7 pana la Professional pe pc tau.

| mrblizz311 a răspuns:

O sa mearga binisor, instaleaza-l!

Răspuns utilizator avertizat