| Gabi16 a întrebat:

Salut, care e diferenta dintre memoria ram de 1333 mhz si 1600 mhz. Cu ce te ajuta? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| alecx4music a răspuns:

Cu cat are mai multi MHz, cu atat comunica mai repede cu placa de baza, adica trimite datele mai rapid catre procesor, ceea ce inseamna o viteza de lucru mai mare a calculatorului.

2 răspunsuri:
| alinaalin955 a răspuns:

Vezi ca frecventa trebuie sa fie suportata de placa de baza.Cred ca si de procesor.

| atomescu a răspuns:

Cu cat ai frecventa mai mare cu atat functioneaza mai bine. iar legat de memoria RAM atunci iti recomand pachetul asta http://bit.ly/1fQRWf1