| myhay999 a întrebat:

Care placa video este mai buna pentru jocuri: Nvidia gt210(1gb) sau o amd radeon hd 5450(1 gb)? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| RobertFHC a răspuns:

Pai. daca ai cel putin 1GB ram e perfect, cu 2 e si mai bine:
-Saints row the third(putin in lag)
-League of Legends
-Dota
-Left 4 Dead 2 (merge perfect)
-Counter strike 1.6
-Portal
-San andreas

Jocuri d'astea.

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Fara suparare, ambele sunt niste gunoaie si nu poti sa ai prenteii la jocuri noi de la ele. Asta care vorbeste aiurea de saints row the third cu putin lag nu stie ce vorbeste. Daca la el sa joci pe ultra low cu rezolutie vga, cel mult 800*600, undeva la 15-20 fps e putin lag, atunci e clar.
Placa e atat de slaba ca si in cs 1.6 pe 1680*1050 o sa ai sub 60 fps(am avut gt 210, un gunoi, nici hd nu puteam sa redau de pe youtube fara a face frame drop). Sarind de asta, 5450 e cu o idee peste, insa per total tot pe acolo is ambele.

| HaKa93 a răspuns:

Eu as merge pe un nVIDIA, insa nu e nicio diferenta intre ele. de obicei radeonul e folosit de procesoarele amd iau nVIDIA de Intel. de aceea conteaza si ce procesor ai

| myhay999 explică (pentru HaKa93):

Am procesor amd sempron(2. 71gh). Cam ce performanta are in jocuri? E mai buna in jocuri ca gt210? Multumesc!

| HaKa93 a răspuns (pentru myhay999):

Nu te astepta sa mearga cine stie ce pentru ca ai procesor mic

| RobertFHC a răspuns:

Ambele sunt placi video low profile, dar eu am hd5450 1gb ddr3 si sunt multumit de ea happy

| myhay999 explică (pentru RobertFHC):

Cam ce jocuri poate rula? Cati ram trebuie sa ai ca sa functioneze bine? Multumesc!

| myhay999 explică (pentru RobertFHC):

Ai messenger?

| RobertFHC a răspuns (pentru myhay999):

Pai. daca ai cel putin 1GB ram e perfect, cu 2 e si mai bine:
-Saints row the third(putin in lag)
-League of Legends
-Dota
-Left 4 Dead 2 (merge perfect)
-Counter strike 1.6
-Portal
-San andreas

Jocuri d'astea.