| efpies a întrebat:

Salut.Ce windows imi sugerati sa folosesc intre 7 si XP?
Specificatii laptop:
Intel HD Graphics 3000
4GB RAM
Intel Core i3 2.30GHz

Vechime:1 an si 7 luni.

Răspuns Câştigător
| Jokyo a răspuns:

Windows 7 ar fi cel mai bine...

12 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

A, no, pe laptopu' ala trebuie sa pui Windows 98 daca se poate.

| efpies explică (pentru sltlp):

Daaaaa rolling on the floor

| efpies explică (pentru sltlp):

Am zis intre Windows 7 si XP nu 98 si 3.1.

| sltlp a răspuns (pentru efpies):

Eram ironic... Logic sa pui 7/8.1. Nici nu cred ca exsta drivere pentru ala pentru xp. Ce sa mai faci cu vechitura de xp. Ala e incapabil sa folosesca ce instructiuni stie procesorul ala spre exemplu. Tu ai laptop din 2011 dupa specificatii, si tu vrei sistem de operare din 2002... 7 e din 2009.

| Adryan17 a răspuns:

Eu pe un laptop asemanator cu al tau am windows 7 pe 64 bits. Si merge foarte bine.

| neutrino a răspuns:

Merge 7.

| SouLIce a răspuns:

Windows 7

| efpies explică:

Va rog sa nu imi spuneti ca XP a iesit din asistenta ca nu ma intereseaza.Am grija pe ce intru.

| efpies explică (pentru efpies):

Scuzati-ma,am vrut sa zic suport.

| Turcă_Cristina_1986 a răspuns:

Windows 8 Profesional iti recomand, fiindca este ff istet si spun asta fiindca daca un drive nu ai incearca el automat sa ti-l instaleze automat si asa mai departe detectare de programe care nu le ai etc... bafta!

| MskDesign a răspuns (pentru Turcă_Cristina_1986):

Ce ar trebui sa faca cu windows 8 proffesional.Aceatsa platforma a windowsului 8, nici nu stiu daca pot spune ca e varza, caci jignesc ditamai leguma.

| Deea03Andreea a răspuns:

Si eu iti recomand 8...merge chiar rapid.Pc-ul meu nu e unul grozav si am Windows 8 si merge chiar bine...