| anonim_4396 a întrebat:

Cum fac sa mi se conecteze automat la internet cand deschid calculator? Dau funda+Vot

Răspuns Câştigător
| FuseBoxRadio a răspuns:

Am facut un ghid simplu in care voi arata cum nu trebuie sa mai dai de fiecare data "Connect" la reteaua RDS.
Banuind ca ai bifat "Remember user & password", incepem asa:

1. Te duci la "Network Connections" in "Control Panel" si dai click dreapta pe conexiunea RDS si
selectezi "Properties".
2. Dai click pe tabul "Options" si debifezi "Prompt for name and password etc.".
3. Daca nu ai un shorcut la conexiune, faci unul.
4. Te duci Start>All programs>Startup. Dai click dreapta pe Startup si dai "Open".
5. Copiezi shorcutul de la conexiune in folderul startup.
6. Restart.

Click pe poze pentru a se face mai mari!
Acuma ar trebui ca sa se conecteze automat.
Ghidul l-am facut pe un Windows XP SP2 modat de mine, deci nu trebuie sa te sperii de iconitele diferite.
Daca nu merge ceva sau ti-a fost de folos acest ghid, nu ezita sa lasi un comentariu.
Banuiesc ca aceeasi metoda va functiona pe toate sistemele Windows.

| SonerNJR2014 a răspuns (pentru FuseBoxRadio):

Cum fac shortcut?
5. Copiezi shorcutul de la conexiune in folderul startup.

4 răspunsuri:
| tiger010 a răspuns:

Salut.

Dar sa nu ni se ofere niciun detaliu despre provider-ul tau de internet pentru ca este strict secret... sau te-ai astepta ca noi sa ghicim ce provider de internet ai?

Sper sa-ti rezolve problema: http://www.pinzaru.ro/......lecom-etc/

Bafta!

| express11 a răspuns:

Daca esti pe rds-nu se poate! enervant!

| Bodasefu a răspuns:

Cand formatezi poti sa instalezi windows 7 si se conecteaza automat