| aSSaSSinSS a întrebat:

Salut cum mut applicatile din telefon pe card la android 4
PS folosesc un LG l7

Răspuns Câştigător
| RoFilmeOnline a răspuns:

Instaleaza o aplicatie oricare daca nu ai nimic bagat, intra in meniu, setari, aplicatii, acolo alege ce ai instalat dai pe ea, o sa iti apara cum am zis move to sdcard, clear data, etc... alege sa mute si vezi daca iti da voie, daca nu, trebuie facut root la telefon.

3 răspunsuri:
| RoFilmeOnline a răspuns:

Incearca din meniu, intra unde iti arata toate aplicatiile instalate, alege una care o vrei si incearca sa dai unde zice move to sdcard. E probabil sa nu mearga daca nu ai root facut la telefon. Gasesti si in Android maket aplicatii de gen app2sd

| aSSaSSinSS explică (pentru RoFilmeOnline):

Din manager nu merge ca nu am nimic facut ca e nou telefonul si am incercat si app2sd da imi zice ca nu este bagat card dar cardul este bagat si am muzica pe el si citeste
ce as putea face

| aSSaSSinSS explică (pentru RoFilmeOnline):

Am descarcatacum cateva app si nu imi apare sa le mut... root cum se face si in ce consta si

| RoFilmeOnline a răspuns (pentru aSSaSSinSS):

Instaleaza o aplicatie oricare daca nu ai nimic bagat, intra in meniu, setari, aplicatii, acolo alege ce ai instalat dai pe ea, o sa iti apara cum am zis move to sdcard, clear data, etc... alege sa mute si vezi daca iti da voie, daca nu, trebuie facut root la telefon.