| lex666 a întrebat:

Cum platesc si ce imi trebuie pentru a putea achizitiona aplicatii de pe Google Play cu ajutorul numarului de Orange?
Pentru cei ce au de gand sa comenteze ca nu se poate decat cu card: http://www.orange.ro/aplicatii/aplicatii-android/

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut lex666,

Pentru a putea cumpara aplicatii din Magazin Play cu ajutorul numarului Orange este nevoie sa activezi acest serviciu din setarile magazinului de aplicatii, intrand in Magazin Play->Cele 3 linii din stanga sus->Contul Meu->Adaugare metoda de plata->Activati facturarea prin Orange. In momentul in care faci aceasta setare sa ai datele celulare pornite pentru a se verifica faptul ca esti client Orange.

Cu prietenie,
Orange Helper

2 răspunsuri:
| lex666 explică:

Multumesc! Mai am o intrebare. cand cumpar o aplicatie prin facturare Orange, cu ce o platesc? cu euro de pe cartela sau bani cash?

| OrangeHelper a răspuns (pentru lex666):

Salut lex666,

Daca esti client Orange PrePay, contravaloarea aplicatiilor sau a jocurilor cumparate va fi retrasa din creditul tau. Daca ai un abonament Orange, taxa va aparea pe urmatoarea factura.

Cu prietenie,
Orange Helper