| MiculPaharut a întrebat:

Cum pot pune un film de pe stick USB pe televizor?
Am pus in spate la televizor stickul si am selectat la optiunile televizorului USB, apoi mi-a dat golire.
Ce sa fac? ma puteti ajuta? eu nu am sunet la pc si de aia vreau film la televizor.

24 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate are ceva defectiune televizorul. Trebuie cineva care vede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru filme formatezi stick-ul de memorie in NTFS, da? Click dreapta pe stick apoi format, alegi ntfs si quick format.La formatare iti sterge tot. dupa ce termina de formatat bagi filmul si incrci din nou la tv.

| MiculPaharut explică (pentru anonim_4396):

Sa incerc...

| MiculPaharut explică (pentru anonim_4396):

Am formatat si acum am pus filmul. nu am incercat inca la tv dar sper sa mearga.
E garantata rezolvarea asta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru MiculPaharut):

Sa fii atent, dai click si pe filme sa vezi la proprietati, ce formay au filmele. dacasunt in format AVI e ok, s-ar outea sa nu mearga la tv filmele in format MKV dar sa speram.

| MiculPaharut explică (pentru anonim_4396):

Este media player

| anonim_4396 a răspuns (pentru MiculPaharut):

Da pentru ca filmul se pune pe stick in formatul care ti-am spus. daca e formatat in fat 32, nici dvd playerul nu ti-l vede.

| MiculPaharut explică (pentru anonim_4396):

Cum vad daca e avi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru MiculPaharut):

E bine, baga-l la tv sa speram ca merge daca l-ai bagat in stick formatat in ntfs.

| MiculPaharut explică (pentru anonim_4396):

E ntfs cum spuse-si tu

| anonim_4396 a răspuns (pentru MiculPaharut):

Pui sageata pefilm si iti spune in ce format este. vaga-l la tv asa s avedem.

| MiculPaharut explică (pentru anonim_4396):

Da e ntfs

| MiculPaharut explică (pentru anonim_4396):

App e filmul cars, si daca nu merge ce fac? mai ai vreo recomandare?

| anonim_4396 a răspuns (pentru MiculPaharut):

Copie filmul pe el si baga-l la tv

| anonim_4396 a răspuns (pentru MiculPaharut):

Da-mi add la lucipeiu pe mess si vb acolo, nu avem voie sa facem chat aici, sorry.

| MiculPaharut explică (pentru anonim_4396):

Am dat pe film la proprietati si scrie acolo file sistem:NTFS e bine?

| MiculPaharut explică (pentru anonim_4396):

N-am mess fb ai?

| MiculPaharut explică (pentru anonim_4396):

Tot golire imi da cand il puncrying( c
e aree?

| K0sti a răspuns (pentru MiculPaharut):

Citeste in carte, ca de aia ti-a dat fabricantul manual de utilizare!

| MiculPaharut explică (pentru K0sti):

Ma am facut asta am inteles cum dar nu arata ca am stickul bagat.

| K0sti a răspuns (pentru MiculPaharut):

Si ce scrie in cartea aia despre stick?

| MiculPaharut explică (pentru K0sti):

Nu mai am nevoie mi-am pus filme pe tableta si ma uit...

| Assu53 a răspuns:

Poate nu suporta televizorul acel format al filmuluibig grin sau poate stickul trebuia formatat.

| ArthurKn a răspuns:

Ia-ti un cablu HDMI