| dap333333 a întrebat:

Salut, cum sta treaba cu adaugarea unui card visa electron de la bt in paypal? am inteles ca trebuie sa am 1, 5e pe el si ca trebuie sa ma duc la banca sa cer extras de cont, pentru ceva cod.
1. Trebuie modificata limita la card la cvv?
2. Exista costuri suplimentare gen sa imi ia 2-10 lei pentru paypal?
3. Cand retrag banii de pe paypal pe card se convertesc automat in lei?
4. Daca am 10e pe paypal si retrag pe card acei 10e, o sa imi ia din ei sau o sa am fix 10e?

3 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

1. Nu
2. Da, exista. La fiecare tranzactie, PayPal pastreza $2 din suma.
3. Daca ai contul in lei, da, se convertesc. Daca ai cardul in dolari, raman dolari.
4. Vezi 2.

| dap333333 explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Si daca de abia ce am facut cardul? bag cardul si apoi ma duc peste cateva zile la banca dupa extrasul de cont si apoi bag codu?

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru dap333333):

N-are nicio treaba cand ti-ai facut cardul.