| maphiotul a întrebat:

Salut.
Daca ar trebui sa cumparati un gadget(nu conteaza ce anume, ca nu vreau sa intru in discutii interminabile)dintre Xiaomi si Realme(doar dintre astea doua, nu altele) care brand ati alege si de ce?
Mersi.

7 răspunsuri:
| daniela1107 a răspuns:

Eu am xiomi de 2 ani, telefon la 1000 de lei, și pot spune că sunt chiar mulțumită de el, baterie și încărcarea sunt excelente. Nu am avut niciodată Realme, însă eu îți recomand Xiaomi

| Karina17K a răspuns:

Salut! Nu am Xiaomi sau Realme, dar dacă ar trebui să aleg dintre ele, as alege Xiaomi. Îmi plac mai mult design-urile celor de la Xiaomi decat Realme, iar performanțele mi se pare similare (dacă comparăm modele noi). La capitolul acesta R e okay, dar mă atrage mai mult Xiaomi. Strânge cati bani esti dispus sa dai pe un telefon si alege unul la banii respectivi si le compari cautand pe net informatii interne despre fiecare in parte si in felul acesta iti va fi mai usor.

| maphiotul explică (pentru Karina17K):

,,cautand pe net informatii interne despre fiecare in parte"
Tocmai asta fachappy

| maphiotul explică (pentru Karina17K):

Pretul e cam la fel...

| Karina17K a răspuns (pentru maphiotul):

Și care ți se pare mai okay pentru tine și nevoile tale, pe ala il iei

| maphiotul explică (pentru Karina17K):

Normal ca asta o sa faclaughing
Ce as putea face altceva?happy