| Inversio a întrebat:

Xiaomi Mi A2 sau Xiaomi Mi 8 Lite? Nu stiu ce telefon sa cumpar dintre aceste doua telefoane. Voi ce telefon ati alege dintre acestea doua?

24 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

La banii ăia, aș propune asta:
https://www.emag.ro/......DLLHCFBBM/

| margaritmarius3 a răspuns (pentru sierra1):

Mai bine lasa tu propunerile pentru cei ce stiu sa faca diferenta intre telefoane laughing

| Bogdan70001 a răspuns (pentru sierra1):

Panarama pe langa cele alese de el big grin

| sierra1 a răspuns (pentru margaritmarius3):

"lasa tu propunerile pentru cei ce stiu sa faca diferenta"

adică tu ești ăla?!

| sierra1 a răspuns (pentru Bogdan70001):

O traducere dacă se poate

| Bogdan70001 a răspuns (pentru sierra1):

O panarama de telefon in compaaratie cu cele alese de el. Mai bine?
A6 PLus scoate 55.000 in Antutu (ca sa intelegi si Xiaomi-ul meu de 600 ron scoate mai mult, 60.000 si A5 2017 scoate 80.000 xDD) si acum sa nu fi la mine cu argumente gen "in afara de performanta A6 Plus este mai bun" ca si MI 8 Lite si Xiaomi MI A2 sunt aratoase si construite foarte bine

| sierra1 a răspuns (pentru Bogdan70001):

"MI 8 Lite si Xiaomi MI A2 sunt aratoase si construite foarte bine"

niște chinezisme de doi bani. Samsung la bate și dacă e deconectat

| Bogdan70001 a răspuns (pentru sierra1):

Logica de roman prost xDD Fara suparare, dar de asta dai doavada

Doar pentru ca sunt din China insemna ca sunt proaste.Si Huawei este din China, dar de el nu ai zice nimic, esti doar o oita in turma, tu nu vrei sa accepti ceva nou daca nici ceilalti nu vor, ESTI VAI DE STEAUA TA

Daca iti iau un telefon Xiaomi si un Samsung din acelasi pret Xiaomi-ul este mult peste acel Samsung din toate punctele de vedere
Compara Xiaomi MI A2 cu A6 Plus (poate vrei sa stii ca, ca si performanta MI A2 este de 2 ori mai bun la propiu xDD)

| sierra1 a răspuns (pentru Bogdan70001):

Pentru că tu ai o nenorocită de chinezărie ieftină ai impresia că lumea se invârte in jurul tău? Eroare amice. "Logica de roman prost" dovedești tu la fiecare cuvânt.
De aia tel-ul ăla e ieftin pentru că e prost!

| Bogdan70001 a răspuns (pentru sierra1):

XDDDDD NU deci incerc pe cat posibil sa nu par ca as fi mai destept decat unele persoane chiar daca uneori sunt, DAR frate fara suparare tu imi esti mult inferior si asta ai dovedit prin mesajul de mai sus.ESTI UN COCALAR! Accepta situatia
Ca sa stii si tu am avut acum ceva timp si un S6, asa ca sa stiiwinking
Eu fata de tine imi pot da cu pararea ca am avut si Samsung si Xiaomi si Huawei. Pune mana pe un Xiaomi si dupa mai vorbesti cu mine pana atunci taci ca daca nu te apuci din nou sa mananci **** si nu-i bine

| margaritmarius3 a răspuns (pentru sierra1):

Samsung e atât de bun încă a intrat în istorie ca fiind primele telefoane din istorie care au luat foc in buzunarele clienților, note 7, atât de bune sunt telefoanele coreenilor, și sunt convins că nu știi care este diferența între un Samsung vândut în America sau China, față de un Samsung vândut în europa. Spre informarea ta, Samsung la momentul actual, cu cel mai bun telefon al lor, note 9, se clasează pe locul 15, având în față ce crezi? Chinezării de la Xiaomi, Oneplus și Huawei sau de la americani iPhone sau Google. Iar dacă ne luăm după toate recenziile și testele de pe net, Mate 20 Pro este cel mai bun telefon. cel mai nou model de snapdragon, primul de 7nm, cea mai bună cameră și pe lângă singurul care se poate întrece cu el iPhone XS Max, e aproape la jumătate de preț. Unde îți sunt coreeni moș? Pe locul 13?
Apropo, vezi că Royal flex este o firmă chineză, care au făcut primul telefon ce se poate plia ca și o carte, asta doar pentru a dovedi că ei pot face ceea ce Samsung se chinuie de vreo câțiva ani. Ce aiurea cu chinezii, bă frate, nu mai vorbi dacă nu știi, eu lucrez la un gsm, repar la astfel de telefoane aproape zilnic, nu mai face pe inteligentul, te rog.

| sierra1 a răspuns (pentru Bogdan70001):

| Bogdan70001 a răspuns:

"incerc...sa nu par ca as fi mai destept decat unele persoane chiar daca uneori sunt"

"imi esti mult inferior"

"ESTI UN COCALAR!"
-----------------------------------
vai și eu care nu știam unde s-au tupilat geniile

"Ca sa stii si tu am avut acum ceva timp si un S6"
- cu asta te lauzi?

repet: De aia tel-ul ăla e ieftin pentru că e prost!
Hai pa, că devii bădăran

| sierra1 a răspuns (pentru margaritmarius3):

" Spre informarea ta, Samsung ...se clasează pe locul 15"

zău? ia vezi p-aici:
https://www.techradar.com/uk/news/best-phone
sau aici
http://www.celmaibuntop.ro/......bile-0035/
sau aici:
https://www.gadget.ro/......t-de-2018/

"nu mai vorbi dacă nu știi, eu lucrez la un gsm, repar la astfel de telefoane"

cu asta chiar că m-ai emoționat (fără cuvinte - speechless)

| margaritmarius3 a răspuns (pentru sierra1):

Păcat că alea sunt site-uri de știri pe care le poate scrie oricine, verifică pe site-uri de benchmark cum ar fi AnTuTu sau DxOmark. Ce ai dat tu acolo e topul personal ar unui blogger.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru sierra1):

Pai am devenit badaran cand si tu ai inceput
Telefoanele Xiaomi sunt si bune pentru ca nu scot mai deloc profit pe ele, poate pe OS mai mult happy

Si cand am zis ca am avut si S6 am vrut sa-ti zic ca am avut si Samsung nu imi dau cu parerea fara ca macar sa fi incercat vreun terminal de la brand-ul respectiv, cum faci tu de exemplu.Nu ai avut un XIaomi in mana toata viata, dar iti permiti sa-ti dai cu parerea
Pana la urma din cauza asta este si cunoscut Xiaomi (bine in lume mai putin in Romania ca pe aici sunt mai multi din astia ca tine) pentru raportul pret-calitate pe care il au

| sierra1 a răspuns (pentru margaritmarius3):

AnTuTu - un nenorocit de site chinezesc, pe cine să plaseze in top dacă nu pe ei?

DxOmark - site specializat in camere foto și tu-l servești pe post de test independent pentru telefoane? Hai să râdem impreună

techradar = publicație de top 10 in tehnologie (asta dacă cumva intrebai)

PS - pariez că acum ai un telefon chinezesc in buzunar

| sierra1 a răspuns (pentru Bogdan70001):

| Bogdan70001 a răspuns:
"Telefoanele Xiaomi sunt si bune pentru ca nu scot mai deloc profit pe ele"

nu-ți vine să râzi amar când citești ce chestii adânci scrii?

| Bogdan70001 a răspuns (pentru sierra1):

Nu,cand cunosti situatia nu. Sunt atate susrse care explica ca scot mai begraba bani de pe MIUI nu dupa telefon in sine.
Si vad ca te iei de toti ca au telefoane chinezesti, dar Samsung vor sa lanseze Galaxy M ca sa lupte cu Redmi de la Xiaomi xDD
Tu sierra si coreeni tai big grin

| margaritmarius3 a răspuns (pentru sierra1):

Nu îmi dau seama de ce mă oftic când te aud, mai ales "pariez că ai un telefon chinezesc în buzunar" frate, eu de un an de zile repar telefoane în continu, am dezmembrat și asamblat toate națiile de telefoane, iar tu care ești paralel comentezi...

| sierra1 a răspuns (pentru margaritmarius3):

Margaritmarius3 a răspuns
"eu de un an de zile repar telefoane în continu"

după cum spuneam anterior: era cât pe ce să mă emoționez pe mine

| gelu1970 a răspuns:

Mi A 2

| Bogdan70001 a răspuns:

XIaomi MI A2 zic eu

| margaritmarius3 a răspuns:

Si eu am avut exact aceleasi alegeri de facut, am mers pe Mi 8 lite.
Mi A2 are camera putin mai buna (insesizabil) dar mi 8 lite are baterie si design. Specificatiile sunt aproximativ aceleasi. Acum tu faci diferenta. Eu zic Mi 8 lite, diferenta intre camere este insesizabila, insa designul si bateria 8-ului sunt mult peste a2

| iToadster777 a răspuns:

Eu as alege Mi 8 lite. Eu am Mi 8 si este genial. Depinde de preferinte...