| Enescu_Alex_1978 a întrebat:

Salut,daca se pricepe careva la calculator mai bine decat mine, sa îmi spună si mie pas cu pas ce sa fac când calculatorul îmi spune : "An operating system wasn't found.Try disconecring and driver that don't contain an olening system. Presa Ctrl+Alt+Del to restart "

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Calculatorul nu poate boot_a.
Principalele motive pot fi:
- ordinea de incercare al bootarii nu este buna
- sistemul nu a gasit vreun disc activ intre cele din din lista de bootare
- discul pe care ai sistemul de operare este defect, nefunctional sau are cablurile neconectate /conectate gresit.

| CPAElites a răspuns:

Sa investi Engleza!

| Bula a răspuns (pentru CPAElites):

Si rumana!