| xMaTrIxX a întrebat:

Dc nu-mi merge calculatorul il aprind imi apare ceva ca sa dau Shift+F10 apoi imi apare start windows Normally dau Enter si imi apare ceva scris si ecranul cu albastru si se restarteaza. dau funda care imi spune dc nu mere

Răspuns Câştigător
| CorontzGurGurul a răspuns:

Salut, incearca din meniul in care iti scrie Start Windows Normaly sa selectezi Start in Safe-Mode si sa faci un System Restore. Daca nu-ti intra in Safe-Mode, reinstall windows. Bafta

6 răspunsuri:
| Daniel97 a răspuns:

Este o problema cu un driver, altceva instalat gresit, oricum ceva care afecteaza sistemul, cel mai probabil trebuie sa reinstalezi windows-ul.Imi pare rau.

| BrownyBrown55 a răspuns:

Pai si mie imi fa cea asa si mi s-a stricat de tot, a murit

| GeorgeGabriel a răspuns:

Aaa blue screen (imaginea albastra) trebuie sa instalezi windows

| hotza a răspuns:

Blue-screen-uri mai apar si cand bulesti hardulwinking

| Mitroescu_Adi_1995 a răspuns:

Sall... Am si eu aceeasi problema cu blue screen, dupa ce aprind pc-u si imi apare aia cu windows normaly dau enter se incarca si apare blue screen, asa am formatat pc-u si imi face la fel care sa fie problema? Daca stiti ajutati-ma. Ms!

| IceLemon a răspuns:

Sall Ai ceva probleme legate de windows.se poate sa fi sters din fisiere din System32 sau poate ai avut virusi in C.In orice caz ce-a mai simpla rezolvare e sa iti reinstalezi windows si dupa sa iti pui un antivirus bun. Bafta!