| laure_3087 a întrebat:

Salut, de azi dimineata nu mi-a mai mers placa de sunet, prima data am crezut ca e de la casti dar dupa am testat castile pe alt calculator si mergeau. Aveti vreo idee cum as putea sa rezolv placa de sunet?

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Reinstaland-o sau vezi setarile! Poate e sunetul pe mute!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deschide carcasa calculaatorului, si scoate placa de sunet, aspira praful de acolo sau faci curatenie in tot calculatorul cu o pensula moale si un uscator de par dat la rece.Pui la loc placa de sunet si apesi bine pe ea sa faca contact. Din cauza prafului de acolo nu mai face contact. Daca nu te pricepi, cheama pe altcineva priceput. Daca nici dupa aceea nu merge, e posibil sa se fi ars placa de sunet.