| anonim_4396 a întrebat:

Salut, de ce atunci cand filmez se simte lent, ca si cum ar fi in 30 fps iar cand ma uit la video pe YT se misca fluent ca si cum ar fi in 60fps? Mentionez ca se misca lent chiar si cand nu filmez, funda!

3 răspunsuri:
| Doja a răspuns:

Pentru ca ecranul pe care te uiti cand filmezi (telefon sau camera) are probabil rata de reimprospatare mai lenta. Daca te uiti pe acelasi ecran atuni inseamna ca in timpul folosiriii camerei rata de improspatare e mai lenta ca sa poata aloca mai multa putere pentru procesarea filmelor.

| PainTech a răspuns:

E posibil ca programul de inregistrare/editare sa compenseze automat pentru cadrele lipsa, caz in care m-ar interesa sa stiu cu ce filmezi si cu ce editezi happy.

| iKireS a răspuns (pentru PainTech):

Filmez cu OBS si nu editez cu nimic, il pun asa