| Anonim74749 a întrebat:

De ce mi se blocheza pc-ul? Se blocheaza asa dintr-o data si nu mai pot sa fac nimic decat sa il sting de la buton. Tin sa precizez ca nu se blocheaza atat timp cat sunt intr-un joc, doar pe desktop sau web

8 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Pot fi multe cauze.
Vezi si tu prin windows event viewer ce erori ai.
Fa si o mica optimizare, defragmantare si o scanare completa.
Nici sa fie hdd-ul pe duca nu e exclus, uneori nu cade din prima, te mai amageste putin.
Dar asta poti vedea in windows event viewer.
Succes!

| Anonim74749 explică (pentru ROB3RT89):

Asta imi apare la windows event viewer- system si la ora in care s-a blocat a aparut critical-The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.

| mastadont a răspuns:

încearcă să-i faci o defragmentare și un clean up. Pune un antivirus și scanează tot hardul pentru viruși. Dacă nu funcționează nimic atunci trebuie să repui windowsul.

| Anonim74749 explică (pentru mastadont):

Chestiile astea se intampla inca din primele zile din care am cumparat pc-ul (nou), intre timp am reformat calculatorul si se intampla la fel

| mastadont a răspuns:

Dacă ai reformatat înseamnă că nu ar trebui să fie sistemul, e cel mai probabil o problemă mecanică. Poate vreo mufă e deteriorată și nu face bine contactul deconectându-se la mișcări ușoare. Verifică hardul și sursa de alimentare, după părerea mea sunt cele mai probabile cauze.

| elcosmin a răspuns:

Virusi

| ShaniTempo a răspuns:

Cel mai probabil poate fi din cauza la memoria video