| boss97 a întrebat:

Salut.De ce nu imi apare optiunea pentru formatare atunci cand instalez windows 7 si vine optiunea cu formatare disk.Ce pot sa fac?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cand? Cand vrei sa instalezi sau dupa instalare?

| horia2012 a răspuns:

Instalezi prin bootare, alegi "custom" (advanced) si cand ajungi la partitii, alegi partitia si ai acolo "driver option".

| boss97 explică (pentru horia2012):

Nu imi apare driver option.Ce sa fac?

| horia2012 a răspuns (pentru boss97):

Cauta alt sistem. Daca ai procedat ca mai sus si nu apare nu ai ce face.
Vezi aici in poze:
http://www.wikihow.com/Install-Windows-7-for-Beginners

| maxb a răspuns:

Trebuie sa bootezi de pe DVD sau stic USB ca sa poti formata HDD-ul.

| boss97 explică:

Chestia asta este in timpul instalarii si instalarea se face de pe dvd.