| stupidlife a întrebat:

De ceva vreme mi se schimba IP-ul singur. Am internet de la o firma din Romania (AKTA se numeste firma) si am observat ca IP-ul meu se schimba intre Romania si Spania...nu stiu cum.... Am incercat sa schimb si IP-ul dar fara folos. Am reinstalat si windowsul si degeaba.Nu stiu ce sa-i mai fac. Dau funda raspunsului care ma ajuta cat de cat.
P.S Stiu ca ii pot suna dar vreau sa incerc sa rezolv si fara ajutorul lor.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai IP dinamic, e ceva normal sa se schimbe

| Gonrax a răspuns:

Ai IP dinamic, si eu zic ca eu mai bine.
De exemplu pe Omegle ajuta...
Sau daca primesti IP ban, e degeaba, daca ai IP dinamicwinking

| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 AKTA firma ta de internet este ceva gen RCS/RDS.Folosesc acelasi sistem PPOE la internet.

2 Folosind acelasi sistem de internet normal ca IP tau este unul dinamic.
IP dinamic este un Ip care se schimba la fiecare deconectare de la internet.

PS:Sa ai schimbari de Ip este ceva normal mai ales 35%-80% folosim IP dinamic in Romania.

Conexiunea ta de internet mai schimba Ip ca celor din alte tari asta-i partea a doua.

Ai conexiune la internet merge bine netul, ca iti schimba acel Ip problema a doua ca nu te afecteaza cu nimica indiferent, ai conexiune viteza la internet, bun atunci ce mai vrei mai mult de atat.

3 Schimbare de IP nu face probleme la windows sau la altceva, firma AKTA iti ofera internet cu IP dinamic.
Daca vrei IP static platesti in plus o anumita suma sa til faca static in maxim 72h.

Anumite firme iti da IP dinamic altele iti da static in functie si de firma, daca doresti sa ai un anumit IP (Dinamic/static) opusul Ip firmei care til ofera platesti o anumita suma in plus.

| tractorisul a răspuns:

Salut!
nu inteleg de ce vrei sa-ti schimbi IP-ul, cu ce te deranjeaza?

| stupidlife explică (pentru tractorisul):

As dori sa il las pe Romania fiindca daca e pe Spania nu pot accesa diferite camere de poker precum NetBet, PokerStars etc care nu accepta Spania...si e destul de frustrant sa trebuiasca sa dau 2-3 rr la PC pana sa se schimbe pe Romania iar...Momentan am vazut ca se schimba doar Romania-Spania, nu si alte tari.