| xDannut a întrebat:

De curand am cumparat o noua placa video (GE FORCE GTX 750 TI) si de atunci nu imi mai pot seta rezolutia la 1440x900 (cea a monitorului), imi apar tot felul de alte rezolutii pana la 2560x1600. Mentionez ca am instalat toate driverele, ce este de facut?

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Salut,

Incearca sa instalezi un driver mai vechi sau chiar beta. Mai poti incerca sa faci un custom resolution din Nvidia Control Pannel.

| xDannut explică (pentru Intruder19):

Salut,daca fac custom resolution la 1440x900 imi apar niste bari negre sus si jos.Si daca selectez sa se puna pe tot ecranul fara bari negre se vede foarte blurat.