| Drsss a întrebat:

de curând cand am laptop ul la încărcat incepe sa nu se mai încarce si se aprinde becul alb ca si cand e încărcat full, dupa cateva secunde incepe iar sa se încarce si dupa iar nu se mai încarcă, care e problema?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu trebuie sa desfaci laptopul, bateria se scoate ușor, nre fiind necesar sa desfaci laptopul, intrucit bateria se află la exteriorul laptopului nu este ca la telefon cu bateria incorporată in telefon.

18 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bateria, foloseste laptopul făra baterie scoate i bateria din el, si foloseste l numai in priză cu alimentatorul lui original, ce marca de laptop ai?

| Drsss explică (pentru CristiDinBucuresti):

Hp

| Drsss explică (pentru CristiDinBucuresti):

Si ai idee cat m-ar costa daca il duc la service sa o scoata? ca singur nu vreau sa desfac laptopul ca nu ma pricep si nu am uneltele necesare

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Drsss):

Bateria o poti scoate tu, intoarce laptopul cu spatele la tine si vezi bateria are o clema de care tragi si scoti bateria usor, nu i ti trebuie servis.

| Drsss explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am găsit mersi mult! Pupp:**

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti fată sau baiat? Ce varsta ai mersi pentru fundă.

| Drsss explică (pentru CristiDinBucuresti):

Baiat laughing 17, fara baterie nu are nimic daca il folosesc nu?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Drsss):

Nu are nimic este mult mai bine sa il folosesti fara baterie.

| Drsss explică (pentru CristiDinBucuresti):

Si ce pot face cu bateria? nu as vrea sa cumpar alta pentru ca e scumpa am vazut si nu merita. crezi ca isi revine?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Drsss):

Bateria păstreaza o nu o mai folosii in laptop, este defectă, cand ai bani cumpăra i alta acelasi model, mergi cu ea la un magazin cu accesorii laptopuri, dar de baterie nu ai nevoie decît in cazuri rare, cand mergi in vacanță si vrei sa te joci pe laptop in tren sau in masină ca sa nu te plictisesti.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Acum cum merge fara baterie? Se mai aprinde vreun led /bec alb? Sau e ok?

| Drsss explică (pentru CristiDinBucuresti):

Acum sta aprins ledul alb

| Drsss explică (pentru CristiDinBucuresti):

E totul ok, merge fara baterie

| Bizon95 a răspuns:

Funda data unui IMBECIL, care crede ca este nefolositor si eronat sa sustii ca nu exista sim-uri GSM magnetice:
https://www.tpu.ro/......ibil-desi/
si apoi iti da ignore pentru ca e PREA PROST sa isi sustina punctul IMBECIL!

in 99% din cazuri bateria se poate scoate, insa nu in 100%... de exemplu cam la nici un Laptop Apple nu se poate scoate bateria!

totusi, ca sa iti spun si informatii utile:
1. o baterie originala costa 4-700lei
2. o baterie chinezarie te tine cateva luni (garantia e maxim 6 luni)
3. daca laptop-ul e destul de vechi NU SE MERITA oricum
4. daca nu folosesti laptop-ul in mod curent pe baterie, iar nu merita (si cred ca ti s-a stricat bateria pentru ca il tii prea mult in priza)

5. fii atent la asta ca e important: chiar daca bateria e dusa complet, atat timp cat nu iti face figuri tampite (de gen iti poate inchide laptop-ul chiar daca e bagat in priza) este recomandat sa tii bateria connectata, pentru ca in baterie e un circuit care protejeaza laptop-ul de socuri de curent (este echivalentul unui UPS sau a unei prize cu protectie)

| RăducanuConstantin1 a răspuns:

Salut! Poate ca ti s-a rupt un putin incarcatorul intr-o anumita zona sau poate gaura laptopului unde bagi sa se incarce s-a stricat.Eu am patit ca gaura pentru casti sa se strice sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru RăducanuConstantin1):

Ai zis si tu o prostie, atit ai stiut. S-a rupt un putin, capu tau.

| popa369 a răspuns:

Salut,problema pe care o ai poate sa fie de la mufa de incarcare(de pe placa de baza) sau de la incarcator.
Daca ai indicator de incarcare pe acumulator(transformator) poti verifica daca sta mereu aprins.
Poti incerca cu alt incarcator daca ai ca sa iti dai seama de la ce este aceasta problema, sugerez sa incerci fara baterie daca este detasabila.
Si eu am avut aceasta problema la 2 laptopuri.(unu a avut probleme cu mufa si celalalt cu incarcatorul )

| Drsss explică (pentru popa369):

El se incarca normal, nu e de la mufa ca am verificat. de la 70% in sus incepe sa se deconecteze de la incarcat si imi arata beculetul alb, adica ca e full... dupa incepe sa se incarce iar si tot asa, o sa il duc la un service cand ajung in tara sa ii scoata bateria