| SharkAndreY a întrebat:

De vreo 3-4 zile, laptop-ul meu se misca greu, adica se mai blocheaza, paginile se deschid greu, si se blocheaza si la jocuri de 500MB, merge sacadat, iar fps e mic. Sageata de la mouse, tot arata ca se incarca ceva, dar nu se incarca nimic.
Am laptop-ul de vreo 2-3 ani, si niciodata nu a facut asa.
Am avut jocuri si de 15-20 GB si mergeau bine, nu perfect, dar bine.
Laptop Dell.
Procesor: Intel Core Duo, 2.35 GhZ
4GB RAM
64 bit Systeam Operating.
Trebuie neaparat reinstalat windows-ul, sau exista si alta solutie?
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| 0x11111051 a răspuns:

Atunci stergeal de praf! Nu odata in an, dar odata la 2-3 luni se face, pentru lucru performant, si odata la 6 luni pentru lucru stabil!

4 răspunsuri:
| 0x11111051 a răspuns:

-Procesorul si Videocarta se inneaca in praf
-Diskul este fragmentat foarte tare.
-De praf n-a fost sters de multi timp
-Nu folosesti un suport racoritor.

Urmatoare intrebare!

| SharkAndreY explică (pentru 0x11111051):

Folosesc suport racoritor...

| bogdanp a răspuns:

Defragmentat la sange! Instaleaza Tuneup Utilities, configureaza-ti profilul, configureaza turbo mode...ai multe de facut! O sa vezi imbunatatirile!

| SharkAndreY explică:

Folosesc suport racoritor, de praf nu a fost sters din toamna, si cand dau sa defragmentez, la toate partitiile scrie 0 % fragmented

| 0x11111051 a răspuns (pentru SharkAndreY):

Atunci stergeal de praf! Nu odata in an, dar odata la 2-3 luni se face, pentru lucru performant, si odata la 6 luni pentru lucru stabil!