| CodreaIulian a întrebat:

Dețin un laptop Asus x550L i7-4510U, nVIDIA 840M 2gb, 4 gb ram.
Acest laptop l-am primit de ceva timp si am următoarea problemă: De fiecare după ce instalez driver-ul de la placa video dedicată, primesc bluescreen. Ori după restart la pc nu-mi citește placa video, ori îmi citește placa video si primesc bluescree, atunci când îmi citește placa video laptop-ul se mișcă foarte greu, primesc un fel de freeze, iar după câteva secunde primesc bluescreen. Momentan stau pe placa video integrată.
Dacă știți cumva cum să rezolv problema, vă rog să răspundeți, sau dacă ați mai întâmpinat o asemenea problemă.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie vazut anul aparitiei placii video si instalat un driver corespunzator. Daca instalezi un driver mai nou s-ar putea sa dea asemenea probleme. Cred ca ar trebui sa mergi la un service daca nu te pricepi.

| CodreaIulian explică (pentru Salontanul):

Mersi, am instalat cel mai vechi driver si a mers.

| Salontanul a răspuns (pentru CodreaIulian):

Multumesc si eu pentru apreciere si ma bucur ca s-a rezolvat! Ma bucur cand aflu oameni care se pricep! Daca ai rezolvat asta inseamna ca nu esti chiar novice. Sa fii sanatos!

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Se resolva cu o vizita la service. Moca daca mai ai garantie, pe banuti daca nu ai. Alta varianta nu prea e, e clar ca defectul e din placa video.

| AlydEe a răspuns:

Ai apucat sa vezi eroarea de la BSOD?