| Zidovsky a întrebat:

Din ce motiv nu porneste windowsul? Am windows 7 ultimate si am observat ca atunci cand pornesc laptopul, ramane imaginea blocata inainte de a aparea sigla de la Windows. Ce am descoperit este ca, nu porneste din cauza stick-ului USB. Daca scot stick-ul si ii dau restart, porneste,dar cu stick-ul nu vrea. Ciudat, acasa mai am un PC care are aceeasi problema,dar pe ambele am windowsuri diferite. Care ar fi cauza? Azi mi s-a intamplat sa nu mearga de la mouseul wireless, a trebuit sa scot "usb" ca sa mearga. Stiti care ar fi cauza si o rezolvare a ei?

1 răspuns:
| dodoorin a răspuns:

Salut. Verifica ordinea de bootare din BIOS ( dupa restart apesi F8 sau tasta DEL, dupa caz) iar la BOOT vezi ca prima optiune sa fie HDD, dupa care CD, dupa care USB. O alta varianta este sa fi cu driverele la zi, da-i un Windows Update dupa care restart. Sa-mi zici daca a functionat! Dorin