| Daniel_Croitoru_1977 a întrebat:

Salut,eu sunt un streamer si folosesc aplicatia streamlabs obs.Acolo exista o setare la output unde iti poti alege cu ce sa faci live, cu procesorul sau cu o placa video Nvidia.Eu am o placa video Nvidia dar nu imi arata sa aleg dintre cele doua, adica imi arata doar procesorul adica x264 si eu as vrea sa-mi arate si placa video.Va rog daca puteti cand aveti timp sa-mi raspundeti.Multumesc.

6 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Citeste asta:

http://howto.streamlabs.com/streamlabs-obs-9/nvenc-deleted-431

Daca de la o versiune la alta ti-a disparut optiunea, raporteaza un bug. Daca nu ti-a mers niciodata, nu stiu ce sa zic (poate uninstall program si driver nVIDIA si re-install clean pentru ambele).

| alexalx1234 a răspuns:

Ce placa video nVidia ai?

| Daniel_Croitoru_1977 explică (pentru alexalx1234):

Am gtx 1030

| FrunzaVerdeRO a răspuns (pentru Daniel_Croitoru_1977):

Foarte ciudat atunci, pe net nu e nicio rezolvare?

| FrunzaVerdeRO a răspuns:

Si eu am placa video nVidia, e placa dedicata si am si una integrata, dar nu ma lasa sa folosesc optiunea cu nVidia si am intrebat un coleg al mamei care e it-ist si a zis ca merge cu anumite placi nVidia, de la gtx nu mai stiu versiunea in sus, dar eu nu am nici macar gtx rolling on the floor)