| Xenoverse a întrebat:

Ieri am fost cu laptopul la service ca sa imi instaleze SSD-ul in el, a instalat windows-ul pe SSD dar problema este ca laptopul meu tot se misca lent, laptopul porneste secunde in 10 secunde pana la desktop si copiaza fisierele mai rapid. Dar in rest lasa de dorit, laptopul meu este HP 15-g011sq.

Specificatiile laptopului

Procesor: AMD A8-6410

SSD: SanDisk 120 gb

HDD: Seagate 1 TB

Ram: 4 GB DDR 3

Placa video: AMD Radeon HD 8570M

Sistem de operare: Windows 10 Pro

Oare trebuie sa optimizez SSD-ul ca laptopul sa miste mai rapid?

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Schimbă laptopul vechitura lu pește. Ia ti altul nou, ăsta e un hîrb un junghi vechi care numai poate fi actualizat. Vinde l, numai băga bani in el degeaba.

| Xenoverse explică (pentru CristiDinBucuresti):

Imi dai tu bani sa imi cumpăr altul mai bun.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Xenoverse):

Sa ti dea părintii tăi bani, de ce sa ti dau eu.

| RAY a răspuns:

Ti am spus ieri ca un cpu foarte slab

| Xenoverse explică (pentru RAY):

Nu conteaza, normal laptopul meu trebuia sa miste de 10 ori mai rapid.

| RAY a răspuns (pentru Xenoverse):

Tu nu intelegi ce e un ssd te astepti minuni de astea

| doctorandus a răspuns:

2 GHz frecventa reala este cam minim pentru un calculator decent (pentru ziua de azi). Depinde ce vrei sa faci cu el, pentru surf pe web, editare texte, uitat pe YouTube este suficient, nu-ti trebuie mai mult.