| RegeleCornet a întrebat:

ieri mi-am achizitionat un card Hama de 16 GB. Am ajuns acasa, l-am bagat in telefon, mi-am mutat datele din telefon, pe card! Am facut cateva poze, totul a mers perfect, se stocau pe card. Astazi, am incercat sa fac o poza, dar nu se stoca. Nu stiu ce sa ii fac. Nu inteleg de ce ieri, totul mergea perfect, iar astazi nu mai merge.
Va multumesc!

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

N-ai formatat card-ul, iar telefonul nu stie sa-l menajeze corect.

| K0sti a răspuns (pentru Bula):

Sa-l menajeze? Valeu, cum e aia?

| Bula a răspuns (pentru K0sti):

A MENAJÁ ~éz tranz. 1)... 2) (bunuri) A întrebuința cu măsură
( http://www.dex.ro/menajare )

| RegeleCornet explică (pentru Bula):

Ba da, chiar cand l-am instalat, l-am formatat si a mers fara probleme.

| K0sti a răspuns (pentru Bula):

Mai Bulisor, manca-l-ar tata...nu are nicio legatura in contextul in care ai formulat tu fraza! Corect era managerieze!

| Bula a răspuns (pentru K0sti):

Ai citit tu acest cuvant ("manageriezare") in DEX? Eu nu.

| PikaPikaChuChu a răspuns:

Trebuie formatat ca sa il,, inteleaga'' mai bine telefonul laughing