| VanPersieJr a întrebat:

Imaginea sunetului din jos dreapta este cu un X si zice:No speakers or headphones are plugged in.Probabil nu mai am driverele dar de unde le instalez si cum?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Driver-ele pentru sunet sunt prevazute pe site-ul oficial al producatorului placii de baza sau a laptopului. Doar ele garanteaza functionalitatea audio a sistemului tau. Exista utilitare (Everest) care iti spun totul despre calculatorul tau, inclusiv producatorul si modelul placii de baza pentru care ai nevoie de drivere sau modelul laptopului, in cazul in care nu cunosti acest aspect. Te putem ajuta noi, dar numai daca ne spui ce placa de baza sau model de laptop ai si ce sistem de operare instalat. happy

| VanPersieJr explică (pentru dannyel86):

Nu pot gasi date despre PC nici nu pot descarca nimic

| dannyel86 a răspuns (pentru VanPersieJr):

Care e motivul pentru care nu poti descarca nimic sau nu poti rula programe care sa te ajute sa descoperi sistemul tau? Exista conturi separate la pc, cu restrictii de administrare? Sau cum?