| Lozici_Andrei_1996 a întrebat:

Imi poate spune cineva si mie cum pot sa modific pagina unui website doar in calculatorul meu, numai ca doresc sa ramana asa defiecare data cand o accesez.

Răspuns Câştigător
| RunnerX a răspuns:

O poti modifica si cu notepad daca doresti local, acum depinde in ce este facut site-ul HTML, php+mysql.

Daca este facut in php mysql va trebui sa iti instalezi un program care sa emuleze un server apache, php, mysql cea mai simpla metoda este programul "wamp" sau xamp daca este html se poate rula local si edita cu notepad sau pentru avansati ceva de genul dreamweaver Succes!

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Nu ai cum, atat timp cat pagina nu e pe calculatorul tau. Nu e logic? Ca sa poti sa modifici ceva, trebuie sa ai acces la codul paginii respective, ceea ce nu poti pentru ca nu ai acces la server.

| Lozici_Andrei_1996 explică:

Nu ma-ti inteles niciunul. Eu vreau sa modific o pagina de pe un site care nu este al meu, dar nu vreau sa modific pagina pentru toata lumea ci doar pentru mine.