| bloodking152 a întrebat:

Imi puteti spune cum as putea rezolva bsod-ul (blue screen of death) deoarece nu mi se mai vede nimic pe monitor si nu am facut mare chestie cu placa video si cu procesorul? Si se aud niste beepuri din partea de jos a unitatii. O fi de la placa video?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Beep-ul te anunta ca nu este ceva in regula. Incearca sa scoti placa video si sa o pui la loc, apoi la fel cu ram-ul.

Daca tot nu merge si nu primeste monitorul deloc semnal de la unitate, si in acelasi timp unitatea are curent, cel mai probabil ti s-a ars sursa. Roaga un prieten care are o sursa sa vina sa verificati sau daca nu te pricepi, cel mai bine du-l la reparatii si-ti vor spune sigur ce are.

Pe scurt, sunt aproape convins ca e de la sursa. Daca se aprinde monitorul si iti arata cum se incarca biosul, sursa e in regula. Daca a trecut de bios si se incarca windowsul, ram-ul si placa video sunt bune, deci windowsul e de vina.
Daca nu primesti deloc semnal e sursa sau placa de baza. Dar cel mai plauzibil sursa.