| HaKeRo a întrebat:

Imi puteti spune de ce unele jocuri imi merg in reluare? gen nfs rivals. Am rami prea putini sau de ce si cu calculatorul acesta imi merge gta 5 daca il cumpar?

Procesor:AMD athlon x4 640 3.00 ghz
Placa video:AMD radeon 6670 1gb
Rami:3gb

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Ai instalat ultimele drivere la gpu? Ai verificat sa nu ai virusi? De mers o sa iti mearga sigur gta 5, ramane de vazut si cu ce setari.

| HaKeRo explică (pentru sltlp):

Virusi sigur nu am si ce's cu driverele la gpu?

| sltlp a răspuns (pentru HaKeRo):

Daca is actualizare. E normal sa ai lag in jocul ala daca dai setarile sus, dar daca esti mai moderat cu setarile, atunci nu mai e atat de normal...

| HaKeRo explică (pentru sltlp):

Am rezolutia 1600-900 si restul la low...

| sltlp a răspuns (pentru HaKeRo):

Mai scade din rezolutie. rivals nici nu-i prea bine optimizat...

| HaKeRo explică (pentru sltlp):

Ok am sa tin cont pot sa fac ceva sa il optimizez? si daca nu pot imi poti recomanda niste jocuri faine 2013/14 cu grafica mai faina?

| sltlp a răspuns (pentru HaKeRo):

Acuma nici nu stiu ce te-ai jucat deja... Dar gasesti ce vrei tu la prima cautare pe google dupa 2013 best graphics games

12 răspunsuri:
| ChrissD a răspuns:

Gta 5 nu iti va merge sigur, dar gta vice city cred ca va rula binisor ...inainte sa iti cumpari un joc curata toata memoria.

| HaKeRo explică (pentru ChrissD):

Se vede ca nu prea le ai cu calculatoarele cica gta vice city va rula binisor dar mie imi merg alte jocuri de 10 ori mai bune ca vice city la high...

| hp8510p a răspuns:

GTA 5 nu este disponibil pentru pc. Poate la anul

| HaKeRo explică (pentru hp8510p):

Stiu ca nu este disponibil dar daca ar fi mi-ar merge? asta era intrebarea.

| Piticoot18 a răspuns:

Grafica la gta 5 este mult prea mare pentru pc tau ca sa l suporte...ai nev de o placa video buna si multi rami

| KILLER123 a răspuns:

Pai depinde cind il cumperi acolo scrie specificatiile jocului scriie citi Gb Ram trebuie sa ai minim ca sa iti mearga GTA 5 dar eu cred ca merge la 3gb ram big grin