| RazboiniCool123 a întrebat:

In acest moment fac o pagina web cu Visual Studio Code.Problema este ca scriu 2 propozitii in visual studio code iar pe pagina mi le aseaza pe acelasi rand.Cum as putea incepe o propozitie pe un rand nou?

3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Folosesti in loc de enter:.

O alta optiune ar fi sa bagi fiecare propozitie intr-un div sau p.

| XYZ02 a răspuns:

Folosesti un tag-ul :
text
Ca alternativa, poti seta display:block sau display:flex si flex-direction:column(in contextul de fata nu ai nevoie de flex, dar eu te-as incuraja sa il inveti, iti va face viata mult mai usoara), in containerul in care lucrezi.

| XYZ02 a răspuns (pentru XYZ02):

Hopa, am scris tag-ul < p > text < / p >, probabil mi l-a sters editorul.