| CodePanda a întrebat:

Salut!
Intr-o dimineata am observat ca nu mi se mai aprindea televiozorul ( Samsung UE40MU6172U smart ) aveti vreo idee daca are fuzibila pe undeva sau ce as putea face?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Are fuzibilă dar posibil sa se fi ars altceva nu fuzibila, de obicei sigurantele fuzibile sunt concepute sa reziste la socuri de curent, sigur este arsa sursa ceva piese din sursa, poate fi un condensator o dioda o rezistentă, acolo trebuie masurat si identificat defectul, ca daca tu schimbi fuzibila si defectul este in alta parte face scurt.Trebuie sa il duci in servis sa il repare ei. Daca mai este in garantie va fi gratis daca numai e in garantie te va costa c am 150 lei maxim 200 lei reparatia, ledul rosu este aprins?

| CodePanda explică (pentru CristiDinBucuresti):

Multumesc mult pentru raspuns, ledul rosu nu se aprinde si nici comenzi nu primeste, am incercat cu alt cablu si tot la fel, nu am decat sa caut un service ca imi placea mult televizorul asta happy

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru CodePanda):

Are cablul de alimentare cu mufă?

| CodePanda explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da, tip baba cu 2 intrari gen.