| Hasss a întrebat:

Salut la toti!
mi-a expirat contractul netului de la romtelecom cu 6 mega
acum vreau sal reinoiesc spuneti-mi si mie ce sa fac or avea viteza mai mare decat 6 mega? sau fibra optica la mine in oras au? va rog frumos intrati pe site si aratatimi si mie daca am fibra optica sau nu de la romtelecom eu stau in jud OLT localitate Caracal
plz mi sa luat de 6 mega crying
dau funda va rog frumos

Răspuns Câştigător
| florin1979 a răspuns:

Ai 2 variante. ori imi zici nr de telefon, ori intri in my account la tine, daca aia sa ceva la romtelecom si dai la " verifica disponibilitatea serviciilor". acolo, vei completa nr de telefon si iti va aparea viteza maxima suportata de net in orasul tau! astept raspuns, aici pe site!

4 răspunsuri:
| ionutz03 a răspuns:

Florine fii mai explicitwinking
deci in myaccount la sectiunea "myaccount home" si apoi in partea dreapta o sa gasesti Verifica disponibilitatea serviciilor, iar acolo ai un buton numit "verifica acoperire" dai pe el si o sa iti ceara nr de telefon fix, il introduci dai enter si o sa iti apara ce servicii se poate pe nr tau de tel. (inclusiv viteza maxima pe zona ta). Asta numai daca ai cont, daca nu ai iti faci unul rapid ca nu e greu, sau nr de telwinking

| florin1979 a răspuns (pentru ionutz03):

E pagina in limba romana, scrie foarte clar si detaliat, nu dureaza asa de mult sa iti dai seama cum sa navighezihappy

| ionutz03 a răspuns (pentru florin1979):

Daca lucrezi la romtelecom ar trebui sa stii ca este foarte greu pentru clienti sa navicheze prin meniul paginii de my accountwinking

| a1doru a răspuns:

Vezi si tu ce oferta iti fac ei.nu stiu daca aveti fibra optica in oras sau in zona in care locuiesti tu.