| Vlad_Vechiu_1994 a întrebat:

M-a puteti ajuta cu un link de unde as putea sa downloadez sonicstage sau orice alt program cu care as putea sa transfer muzica din calculator pe walkman? Am windows 7 si nu ma lasa sa instalez programul.

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Sonic Stage nu merge pe Windows 7.
Incearca sa-l instalezi in modul compatibil (vista, sau chiar XP).
Click dreapta pe fisierul de instalare, "proprietati" te duci pe"compatibility mode" si alegi de acolo.
Mai poti incerca cu media player-ul sistemului, la tabul "sincronizare".
(deschizi media playerul si pe urma conectezi walkman-ul la PC).

| Vlad_Vechiu_1994 explică (pentru horia2012):

Am aflat ca sonic stage nu mai merge descarcat si instalat...si cu windows media player imi arata ca muzica este pus pe walkman insa cand il deschis imi arata NO DATA.

| horia2012 a răspuns (pentru Vlad_Vechiu_1994):

Cand conectezi walkman la PC ce-ti arata. E un mediu de stocare. Ar trebui sa-l vada ca pe orice card. Cand il conectezi ar trebui sa-si instaleze driverele. Sau sa le instalezi tu de pe CD de intalare. Eu asa procedez cu un mobil Samsung. Odata instalate drivere-le, Media Playerul il vede imediat.Creez lista
pentru sincronizare, "start sync". Isi creeaza un folder "music" pe card in care pune toate melodiile. Am Windows 7.

| Vlad_Vechiu_1994 explică (pentru horia2012):

Cand pun walkman-ul in pc..si deschid cu windows media player...imi arata ca muzica este pusa intr-un folder numit Music...insa cand vreau sa dau play pe walkman..imi zice NO DATA

| horia2012 a răspuns (pentru Vlad_Vechiu_1994):

Poate pui muzica intr-un format pe care nu-l suporta media playerul. Descarca asta gratuit si fa o recodare in.mp3 la
"audio bitrate 96 kb/sec-128 kb/s.
Converteste o melodie si in.wma.
Creeaza o lista in windows media player din 2-3 melodii, convertite cu programul respectiv, tragele in lista de sincronizare, "start syncr", o sa-ti apara un mesaj prin care te anunta ca "sincronizarea s-a terminat" si vezi daca se aude.
http://www.softpedia.com/......tory.shtml

| Vlad_Vechiu_1994 explică (pentru horia2012):

Am schimbat formatul...am dat iar soncronizare..imi arata ca muzica este pusa pe walkman insa cand il deschid, tot NO DATA scrie straight face

| horia2012 a răspuns (pentru Vlad_Vechiu_1994):

Incearca sa faci o resetare generala a walkman-ului. Incearca sa faci un update la softul lui. Daca ai telefon cu card f-a o sincronizare pe cardul telefonului. 2-3 melodii si vezi daca media playerul din telefon le vede. Vezi programul asta, poate este si pentru modelul tau:
http://esupport.sony.com/swu/3733/LA/EN/

| Vlad_Vechiu_1994 explică (pentru horia2012):

Nu este pentru modelul meu programul. Oricum, multumesc pentru interesul acordat.

| horia2012 a răspuns (pentru Vlad_Vechiu_1994):

Cu placere.