| weapon a întrebat:

Merge sa-mi schimb procesorul indiferent de unitate?

Răspuns Câştigător
| Mike959 a răspuns:

Gigabyte de exemplu happy

5 răspunsuri:
| Mike959 a răspuns:

Salut,merge schimbat procesorul, acum depinde ce placa de baza ai si ce procesor vrei! Bafta

| weapon explică (pentru Mike959):

Placa de baza e MSI si vreau procesorul Intel Quad core 2.59 GHZ.Momentan am procesorul AMD Athlon [tm] 64 x2 Dual Core 5000+.

| Mike959 a răspuns (pentru weapon):

Din cate stiu eu pentru Intel iti trebuie o alta placa de baza!

| weapon explică (pentru Mike959):

Care?

| Mike959 a răspuns (pentru weapon):

Gigabyte de exemplu happy

| RosataMarian a răspuns:

Salut. Nu merge. Trebuie sa schimbi cu un procesor la fel ca al tau ma refer la soket. exemplu: daca al tau e skt 775 de 2, 53 GHz vei pune tot un skt 775 dar de alta frecventa. Nu poti sa le amesteci ca nu se potrivesc.