| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a instalat cineva windows 8.1, iar astazi,cand am incercat sa vad niste fisiere de pe un DVD,nu il recunoaste. Am incercat apoi cu un stick,iar stick-ul este recunoscut ( se face o partitie noua, iar cand il scot se sterge). Inainte am avut windows 7 si imi apareau acele partitii chiar daca nu aveam vreun CD introdus. Cum fac sa apara? Daca se pricepe cineva, imi poate da mesaj privat cu mess-ul si poate o rezolvam impreuna. Multumesc!

9 răspunsuri:
| JohnyMoga a răspuns:

POI se poate sa fie si de la unitatea optica adica dvd-righter sa se fi stricat si sa nul mai recunoasca sau poate de la wind poate ii trebuie driver sal recunoasca is multe posibilitati, mai bine ramaneai la 7, de la 8 si restul is proaste vezi u :d

| robogdan a răspuns:

E posibil ca versiunea de Windows pe care o ai instalata sa nu fie tocmai buna si din cauza asta sa ai probleme cu unitatea optica. Iti recomand sa reinstalezi Windows-ul.
Pentru JohnyMoga: Windows 8.1 este foarte bun daca este instalat bine.
Una din diferente dintre Windows 8.1 si Windows 7 este ca Windows 8.1 are un consum redus de resurse fata de 7.

| anonim_4396 explică (pentru robogdan):

Cred ca e instalat bine, pentru ca l-a instalat cineva in domeniu, nu eu.

| JohnyMoga a răspuns (pentru robogdan):

Da nu zic ca nu consuma multe resurse dar ce jocuri merg pe el mai multe errori decat sa mearga le-am incercat pe toate si stiu pana si 10 l-am incercat

| robogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu toti care lucreaza in domeniu inseamna ca stiu ce fac

| robogdan a răspuns (pentru JohnyMoga):

Eu nu am idee ce fel de windows ai avut tu instalat dar eu il am de aproape un an versiune 8.1 si nu am avut probleme. La partea de jocuri au mers toate cele pe care le joc eu.

| JohnyMoga a răspuns (pentru robogdan):

Oricum versiune de wind 7 de la starter pana la ultimate e cea mai conplexa si buna versiune intr-adevar ca papa resurse dar te poti juca ce joc vrei si vechi si noi plus ca e usor de utilizat o interfata buna, daca te-ai fi documentat ai sti ca wind 8 si 8.1 au fost niste esecuri de ex ma jucam pe wind 10 cs 1.6 si tot imi iesea din joc imi dadea erore cand pe wind 7 nu-mi da nimic nu iese niciun joc si crysis si assasins cred 3 merg perfect. apoi vedeti voi fiecare cu cei place mie imi place sa-mi mearga bine jocuri si ce mai lucru pe laptop pun baza pe mers ce rost ca wind 8 papa putine res si are buguri si erori si figuri.

| anonim_4396 explică (pentru robogdan):

Am rezolvat problema, mersi. Era ceva din bios de la bootware, am setat o optiune cu numele DVD-ului.